Alman teknolojisi ile üretilen Lovibond, su analiz sistemlerindeki 130 yılın vermiş olduğu tecrübe ve güven ile dünya genelinde 160 ülkede kullanılmaktadır. Lovibond yüzme havuzu test kitleri ülkemizde ve dünya genelinde en beğenilen, güvenilen ve tercih edilen bir test kiti markasıdır. Lovibond yüzme havuzu test kitleri ile havuz sularının dezenfeksiyonunda kullanılan kimyasalları hızlı, pratik ve doğruluğu tekrarlanabilir olarak test edilebilmektedir.

Yüzme havuzlarının sağlıklı kulanılmasını sağlanması için T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş olan havuz standartlarına uygun kullanılmasına her zaman çok önem verilmelidir. Havuz suyunun dezenfeksiyonun kullanılan havuz kimyasallarının aktif olarak görevlerini yapıp yaptığını kontrol edebilmek için havuz suları günlük olarak belirtli periyotlarla ölçümlerinin yapılması gerekmektedir. Düzenli yapılan testler ile yüzme havuzları hem daha sağlıklı hem daha güvenli hale gelmektedir.

Havuz sularında dezenfeksiyon maksatlı kullanılan havuz kimyasalları, Türkiye ve Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Kuruluşları tarafından belirlenmiş ölçüm aralıklarında olmasına dikkat edilmelidir. Yüzme havuz sularında yapılan testlerde kullanılan ürün grupları aşağıda verilmektedir. Ürünlerin teknik özellikleri ve yapılan testlere ait parametreleri web sitemizin ürünler kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Lovibond Fotometrik, Spektrofotometrik ve renk karşılaştırmalı ürün gruplarında, kendi özelliklerine göre Fosfat, Azot, Nitrit, Nitrat, Toplam Alkalinite, Fenol Alkalinite, Amonyak, Bor, Brom, Kalsiyum Sertliği, Klorür, Klor Dioksit, KOİ, Kimyasal Okisjen İhtiyacı, Bakır, Sinayid, Siyanürik Asit, Florür, Renk, Bulanıklık, Hidrojen Peroksit, Demir, Manganez, Aktif Oksijen Miktarı, Fosfonat, Potasyum, Silis, Sülfat, Sülfit, Çözünmüş Oksijen Oranı, pH, Askıda Katı Madde (Fotometrik Metod), Toplam Azot, Toplam Sertlik, Üre, Çinko gibi parametrelerin analizini yapabilmektedir. Lovibond Test Kiti fiyatı için satış ekibimizden destek alabilirsiniz.